کمک ۱۵.۷۷ میلیارد دلاری «بی ام و» ترامپ را خجالت زده کرد

0

سرویس اقتصاد جهان –

شرکت بی‌ام‌او در اطلاعیه‌ای به ویلبر راس، وزیر تجارت دونالد ترامپ اعلام کرد که وضع مالیات‌های اضافی بر روی خودروهای اروپایی می‌تواند عواقب باورنکردنی بر روی سرمایه‌گذاری و اشتغال در آمریکا داشته باشد.

به گزارش تکاپونیوز، این شرکت خودروساز آلمانی اعلام کرد که بی ام و ۱۵.۷۷ میلیارد دلار به اقتصاد آمریکا کمک کرده و بیش از ۱۲۰ هزار اشتغال‌زایی به صورت مستقیم و غیر مستقیم به وجود آورده است. بی‌ام‌او به این نکته اشاره کرد که بازبودن اقتصاد آمریکا به روی تجارت منجر به راه اندازی کارخانه‌ای در کالورینا جنوبی با ظرفیت ۱۰ هزار نفر شد؛ ضمن اینکه این مجموعه ۶.۳ میلیارد دلار به اقتصاد آمریکا در سال اضافه می‌کند.

این در حالی است که ترامپ به وزارت بازرگانی خود دستور داده که تحقیقات در مورد وضع تعرفه بر روی خودروهای وارداتی را بر اساس قانون ۲۳ توسعه تجارت انجام دهد. این قانون به رئیس‌جمهور ایالات متحده این قدرت را می‌دهد که واردات کالا را به دلیل نگرانی‌های امنیت ملی محدود کند.

همچنین ترامپ، اتحادیه اروپا را تهدید کرده که اگر موانع تجاری بر سر راه آمریکا را برندارد، بر روی واردات خودروهای اروپایی ۲۰ درصد تعرفه وضع می‌کند. از طرفی هم با شدت گرفتن جنگ تجاری میان آمریکا و اروپا به دنبال اعمال تعرفه بر روی واردات فولاد و آلومنیوم، اتحادیه اروپا هم یکسری از کالاهای آمریکایی را از قبیل شلوار لی، موتورسیکلت و… را مشمول افزایش تعرفه کرده است.

 

منبع:خبرگزاری فرانسه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.