آیا ارز مورد نیاز بخش تولید به اندازه کافی تامین می‌شود؟

0

سرویس بازار –

سیده حمیده زرآبادی؛ درباره وضعیت تامین ارز بخش تولید گفت: براساس گزارشی که دولت ارائه می‌کند گفته می‌شود ارز مورد نیاز تولیدکنندگان تامین می‌شود این در حالی است که براساس گزارش تولیدکنندگان و صنعتگران تنها حدود ۱۰ الی ۱۵ درصد ارز مورد نیاز با نرخ اعلامی از سوی دولت تاکنون تامین شده است.

به گزارش تکاپونیوز، نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:در حال حاضر ترخیص کالاهای مورد نیاز بخش تولید در گمرکات با مساله روبرو می‌‌شود به نحوی که می‌توان گفت ثبت سفارش کالا ناقص انجام می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گویا گزارش بانک مرکزی در مورد تامین ارز مورد نیاز بخش تولید براساس ثبت سفارش‌های اولیه بوده این در حالی است که تا زمانی که کالای مورد نیاز تولیدکننده و صنعتگر از گمرک ترخیص نشود نمی‌تواند کار خود را شروع کند.

نرخ برخی کالاها در بازار براساس دلار ۶ هزار تومانی محاسبه می‌شود

زرآبادی تصریح کرد: خلل در تامین مواد اولیه مورد نیاز بخش تولید باعث می شود در نهایت تولید نهایی کالا در کشور با مشکل روبرو شود و بدیهی است این موضوع به کاهش عرضه در بازار منتهی می شود که تبعات اقتصادی مناسبی به همراه ندارد.

وی افزود: باید پذیرفت نرخ برخی کالاها در بازار براساس دلار حدود ۶ هزار تومانی محاسبه می کنند واین موضوعات به گرانی کالاهای اساسی مورد نیاز مردم منجر شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآور شد:اینکه در گزارش‌های اقتصادی عنوان شود افزایش قیمت کالاها در بازار وجود ندارد قابل پذیرش نیست بنابراین برای جلوگیری از ایجاد التهابات کاذب در بازار باید صداقت وجود داشته باشد و با تعامل و اتخاذ تدابیر اقتصادی مشکلات را حل کرد.

 

منبع: خانه ملت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.