قیمت نفت خام آمریکا کاهش یافت

0

سرویس بازار –

قیمت نفت خام آمریکا امروز ابتدا تا رقم ۶۳ دلار و ۵۹ سنت پایین آمد، اما بعدا اندکی ترمیم شد و با یک دلار و ۲۳ سنت کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۶۳ دلار و ۸۳ سنت رسید.

به گزارش تکاپونیوز، بنجامین لو، تحلیلگر مؤسسه فیلیپ فیچرز گفت: افزایش تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین در جمعه گذشته موجب کاهش قیمت نفت شده است.

دونالد ترامپ، رئیس@جمهوری آمریکا هفته گذشته در اقدامی که موجب بالا گرفتن تنش تجاری با چین شد، تعرفه‌های سنگینی را علیه ۵۰ میلیارد دلار کالای چینی اعلام کرد. این تعرفه‌ها که از ششم ماه جولای اجرایی خواهد شد با هدف کاهش کسری تجاری آمریکا در قبال چین به اجرا گذاشته می‌شود.

چین هم روز جمعه اعلام کرد، با وضع تعرفه بر کالاهای آمریکایی از جمله نفت خام صادراتی این کشور این اقدام واشنگتن را تلافی می کند.

قیمت نفت برنت هم امروز با ۷۶ سنت کاهش به ۷۲ دلار و ۶۷ سنت رسید. کاهش قیمت نفت برنت پس از آن اتفاق می‌افتد که احتمال افزایش تولید نفت روسیه و عربستان افزایش یافته است.

اوپک و متحدانش از جمله روسیه روز ۲۲ ژوئن در وین تشکیل جلسه خواهند داد تا در مورد تداوم یا تعدیل توافق کاهش تولید تصمیم‌گیری کنند.

استفن اینز، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: اکثر ناظران صنعت نفت انتظار دارند تولید نفت افزایش یابد.

وی در عین حال افزود: میزان و زمان این افزایش هنوز مشخص نیست.

 

منبع: تسنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.