سرمایه‌گذاری کلان رنو برای توسعه خودروهای برقی

0

طرح سوال یک نماینده از وزیر صنعت درباره قرارداد رنو

سرویس بازار –

بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

به گزارش تکاپونیوز، بنابراین بسیاری از شرکت‌های خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه‌های خود بدین منظور رونمایی کرده‌اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

بدین منظور شرکت خودروسازی رنو فرانسه اعلام کرده است که می خواهد تا سال ۲۰۲۲ میلادی در زمینه توسعه و گسترش خودروهای الکتریکی و برقی سرمایه گذاری کلان و هنگفتی به ارزش ۱.۲ میلیارد دلار کند. این خودروساز اروپایی تصمیم گرفته است که در چهار کارخانه خود سرمایه‌گذاری کرده و پلتفرم‌های جدیدی را به منظور توسعه خط تولید و تولید انبوه خودروهای الکتریکی و دوستدار محیط زیست ایجاد و راه اندازی کند. این سرمایه گذاری منجر به همکاری‌های بیشتر شرکت‌های رنو فرانسه، نیسان و متیسوبیشی ژاپن در کارخانه دوای فرانسه خواهد شد.

بدین ترتیب، ظرفیت یکی از کارخانه‌های رنو دو برابر شده و تولید موتور برقی در یکی دیگر از کارخانه‌ها آن از سال ۲۰۲۱ هم زمان با نسل جدید موتورهای الکتریکی، سه برابر می شود.

کارلوس گوسن – مدیر اجرایی شرکت رنو – در این خصوص می گوید: این که ما در زمینه توسعه پلتفرم های خط تولید خودروهای برقی، الکتریکی، پاک و دوستدار محیط زیست می کوشیم، به طور قطع مشتریان ما را در کشورهای گوناگون جهان افزایش داده و جذابیت و رقابت پذیری ما را نیز در میان شرکت های خودروساز بهبود می بخشد.

وی در ادامه سخنانش افزود: ما با سیاست‌گذاری و استراتژی‌های موفقیت آمیز خود، می‌خواهیم برتری خود را در بازار خودروهای برقی و الکتریکی جهان حفظ کرده و ارتقا ببخشیم و در عین حال، به توسعه شیوه‌های نوین حمل‌ونقل پایدار و پاک بپردازیم.

اختصاص این سرمایه‌گذاری هنگفت که جزئی از هدف رنو برای دستیابی به درامد بیش از ۸۱ میلیارد دلاری است، بخشی از برنامه‌های راهبردی و استراتژیک این خودروساز فرانسوی به شمار می‌رود.

رنو می‌خواهد تا سال ۲۰۲۲ میلادی یعنی چهار سال آینده، هشت خودروی تمام الکتریکی و ۱۲ نمونه برقی شده از مدل‌های بنزینی را روانه بازارهای جهانی کند.

دولت‌های بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند از جمله پیشگامانی هستند که قصد دارند به منظور جلوگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتا تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدودا دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام کنند.

 

منبع:وب سایت Financial Times

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.