کسب درآمد ۶۵ میلیارد دلاری روسیه از توافق کاهش تولید اوپک

0

سرویس بازار –

صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه اعلام کرد که توافق کاهش تولید نفت اوپک بیش از ۴ تریلیون روبل معادل تقریبا ۶۵ میلیارد دلار درآمد اضافی برای این کشور به دنبال داشته است.

به گزارش تکاپونیوز، در همین حال «کریل دمیتریوف» رئیس صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه در مصاحبه‌ای با شبکه «ان تی وی» روسیه گفت: به لطف همکاری رئیس‌جمهور «ولادیمیر پوتین» با پادشاه عربستان، روابط ۲ کشور در سطح بی‌نظیری است و این موضوع منجر به افزایش قابل توجه در بوجه روسیه می‌شود. معتقد هستیم که بودجه روسیه بیش از ۴ تریلیون روبل را به لطف این توافق با عربستان به دست آورده است.

در دسامبر سال ۲۰۱۶ میلادی، اوپک، روسیه و دیگر تولید کنندگان بزرگ نفت توافق کردند که تولید خود را برای یک دوره ۶ ماه تا ۱.۸ میلیون بشکه در روز کاهش دهند. این قرارداد ۲ بار تمدید شد و منجر به افزایش قیمت نفت از ۵۴ دلار در هر بشکه به ۸۰ دلار شد.

همچنین بر اساس این توافق، روسیه تولید خود را ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش داد. البته گمانه زنی‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد برخی از شرکت‌های روسی به دلیل اینکه این توافق، برنامه‌های توسعه ای تولید آنها را مختل کرده، نسبت به آن ناخرسند هستند.

بعد از اینکه تولید کنندگان اصلی نفت به خواسته خود برای افزایش قیمت نفت رسیدند، در ماه ژوئن سال جاری میلادی موافقت کردند که به تدریج تولید خود را به دلیل ترس از کمبود عرضه در بازار افزایش دهند. اوپک قرار است تولید خود را تا یک میلیون بشکه در روز افزایش دهد که از این مقدار افزایش، ۲۰۰ هزار بشکه توسط روسیه تامین خواهد شد.

 

منبع:راشاتودی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.