در خاموشی‌ها هیچ‌گاه به سراغ مصارف خانگی نخواهیم رفت

0

سرویس بازار –

فریدون حسنوند در تشریح نشست کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر نیرو گفت: با توجه به بحرانی که در حوزه آب و برق کشور پیش‌بینی می‌شد پیش از شروع سال جدید جلساتی در زمستان و همچنین در بهار سال جاری با وزارت نیرو برگزار شد که پیش‌بینی کمیسیون انرژی و وزارتخانه این بود که با توجه به کمبود بارش در کشور و کاهش تولید در برخی نیروگاه‌های برقابی مشکلاتی برای کشور ایجاد شود.

به گزارش تکاپونیوز، رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: وزارت نیرو معتقد است که بیش از ۲۰ هزار مگاوات برق توسط دستگاه‌های سرمایشی همانند کولر، یخچال و فریزر مصرف می‌شود که از این میزان ۴ هزار مگاوات مربوط به دستگاه‌های دولتی و وزارتخانه‌ها است.

در خاموشی‌ها هیچگاه به سراغ مصارف خانگی نخواهیم رفت

وی با بیان اینکه در بین مجموع دستگاه‌های سرمایشی مصرف کولرهای آبی خیلی پایین است، ادامه داد: اگر فیدرهای خروجی برق یعنی برق خانگی، روشنایی معابر، روشنایی دستگاه‌های اداری، روشنایی مجموعه‌های ورزشی و روشنایی پارک‌ها و میادین تفکیک شود.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه در خاموشی‌ها هیچگاه به سراغ مصارف خانگی نخواهیم رفت، یادآور شد: حتی در صنعت نیز کوچکترین خاموشی را نخواهیم داشت.

۷۰ درصد مردم در حوزه آب و برق کم‌مصرف هستند

وی افزود: پیشنهاد شده که بتوان از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کرد و منابع آب و برق را مدیریت کرد، همچنین کمیته‌ای برای تشویق و تنبیه افراد مصرف‌کننده در نظر گرفته شود.

حسنوند با بیان اینکه ۷۰ درصد مردم در حوزه آب و برق کم مصرف هستند، ادامه داد: ۳۰ درصد مردم پرمصرف هستند که برای آنها تنبیه و برای ۷۰ درصد تشویق در نظر گرفته شود.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای اصلاح الگوی مصرف باید ساختار اصلاح شود، همچنین استفاده از سرمایه داخلی و خارجی برای تأمین منابع یکی دیگر از موارد ضروری است.

 

منبع: خانه ملت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.