کم‌مصرف‌ها به پای پرمصرف‌ها در خاموشی‌‌ها می‌سوزند

0

سرویس بازار –

اعلام رسمی وزارت نیرو مبنی بر اینکه خاموشی برق در تابستان مهمان‌خانه‌ها خواهد بود چون مردم صرفه‌جویی نمی‌کنند، نشان داد امسال علاوه بر کمبود آب، مشترکان باید بی برقی را هم تحمل کنند.

به گزارش تکاپونیوز، تفاوتی که امسال با سال های گذشته دارد این است که در سال‌های گذشته کمبود آب داشتیم اما امسال خاموشی نیز به این موضوع اضافه شد.

ساخت نیروگاه تنها برای پاسخگویی به ۲۰۰ ساعت مصرف برق در زمان پیک موضوعی بود که پارسال از زبان وزیر نیرو جاری شد و اردکانیان اعلام کرد که این برنامه هیچ توجیه اقتصادی ندارد و باید متوقف شود. با اعلام این برنامه هیچ مشترکی تصور نمی‌کرد که این فشار تنها بر دوش آنها خواهد بود.

قطعی‌های مکرر برق در مناطق مختلف شهر تهران و در ساعات گرم روز باعث شده تا مشترکانی که سالهاست به بدمصرفی عادت کرده اند به شدت کلافه شوند.

اگر چه مسوولان ارشد وزارت نیرو به طور تلویحی از اواخر سال گذشته اعلام کردند که کاهش بارش ها و عدم استفاده از ظرفیت کامل نیروگاه‌های برقابی از یک سو و عدم ساخت نیروگاه جدید به میزان ۲ تا ۳ هزار مگاوات کسری ۵ تا ۶ هزار مگاواتی را در تابستان امسال در پی خواهد داشت اما موضوعی که وزارت نیرو به آن توجهی نداشت این بود که برای مردم که سالهاست به دلیل ارزانی و قیمت پایین انرژی به مصرف بی رویه برق بی اعتنا هستند و به آن عادت کرده‌اند سخت خواهد بود که یک باره این فشار را تحمل کنند.

اکثر مشترکان برق بر این باور هستند که دولت باید از ماه‌ها قبل که به خوبی می‌دانست کسری ۵ تا ۶ هزار مگاواتی یعنی خاموشی ها گسترده اقدامات خود و فرهنگ سازی برای کاهش مصرف برق را افزایش می داد تا در تابستان خاموشی برق مشترکان را غافلگیر نکند.

 

منبع: فارس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.