در طرح کرامت بانک رفاه تا ۸۰ میلیون وام بازنشستگی بگیرید

0
در طرح کرامت بانک رفاه تا ۸۰ میلیون وام بازنشستگی بگیرید

در طرح کرامت بانک رفاه تا ۸۰ میلیون وام بازنشستگی بگیرید

طرح کرامت ۹۷ بانک رفاه کارگران این فرصت را برای بازنشستگان بوجود آورده تا با سپرده گذاری در این بانک، تا سقف ۸۰ میلیون تومان وام بگیرند. اگر بازنشسته هستید و نیاز به وام دارید از جزئیات طرح کرامت مطلع شوید.

طرح تسهیلاتی کرامت ۹۷ چیست؟

در این طرح بازنشستگان تامین اجتماعی و دانشگاه‌های علوم پزشکی می توانند به نسبت میانگین حساب جاری خود در بانک رفاه کارگران، تسهیلات دریافت کنند. طبق اعلام بانک رفاه کارگران تسهیلات طرح کرامت 97 جهت مصارفی چون تهیه مصالح ساختمانی برای تعمیرات واحد مسکونی، هزینه درمان، تحصیل، تهیه جهیزیه، ازدواج فرزند، مسافرت‌های زیارتی و سیاحتی و تعمیرات اساسی و بازسازی کامل واحدهای مسکونی در نظر گرفته شده و در قالب عقد مرابحه به متقاضی پرداخت می شود.

نوع سپرده

جاری بدون دسته چک

حداقل مدت سپرده

۲ ماه

سود سپرده

۰

حداکثر مبلغ تسهیلات

۸۰ میلیون

سود تسهیلات

۱۸ درصد

حداکثر اقساط تسهیلات

۶۰ ماه

 

شرایط دریافت وام بازنشستگی طرح کرامت

برای دریافت تسهیلات در طرح کرامت ۹۷، سه شرط اولیه برای فرد متقاضی وجود دارد. اول اینکه بازنشسته تامین اجتماعی یا دانشگاه‌های علوم پزشکی باشد و مستمری خود را از بانک رفاه کارگران دریافت کند. شرط دوم برای دریافت تسهیلات در طرح کرامت 97 اینکه فرد متقاضی دارای حساب جاری بدون دسته چک در بانک رفاه کارگران باشد. شرط سومی که برای دریافت تسهیلات در این طرح تعیین شده، پوشش رقم اقساط با 60 درصد حقوق دریافتی فرد متقاضی تسهیلات است.
 

مبلغ و سود وام بازنشستگی طرح کرامت ۹۷

در این طرح میزان وام بازنشستگان با توجه به میانگین حساب جاری فرد متقاضی در بازه زمانی مختلف تعیین می‌شود. حداقل مدت زمان سپرده‌گذاری در این طرح 2 ماه و حداکثر12 ماه تعیین شده و در طول دوره سرمایه گذاری سودی به حساب سپرده شما تعلق نمی گیرد. در طرح کرامت 97 متقاضی می تواند تا 4 برابر میانگین حساب جاری و تا سقف 80 میلیون تومان تسهیلات با نرخ 18 درصد بگیرد. بطور مثال شما با سپرده یک میلیون تومانی 2 ماهه می توانید تسهیلات 4 میلیونی با اقساط 18 ماهه یا تسهیلات 3 میلیون تومانی با اقساط 24 ماهه دریافت کنید.
 

اقساط تسهیلات طرح کرامت ۹۷

در طرح کرامت ۹۷ بانک رفاه حداقل تعداد اقساط ۱۸ ماه و حداکثر مدت پرداخت ۶۰ ماه تعیین شده که بر اساس مدت زمان سپرده گذاری و مبلغ تسهیلات مشخص می شود. به‌طور مثال در صورتی‌که مدت زمان سپرده‌گذاری 2 ماهه باشد، مدت زمان بازپرداخت تسهیلات تا 3 برابر میانگین حساب 24 ماهه و در صورت دریافت 4 برابر میانگین حساب، مدت زمان بازپرداخت 18 ماهه خواهد بود.

 

خواب سپرده

میزان تسهیلات

اقساط تسهیلات

۲ ماه

۳ برابر میانگین

۲۴ ماه

۲ ماه

۴ برابر میانگین

۱۸ ماه

۳ ماه

۳ برابر میانگین

۳۰ ماه

۳ ماه

۴ برابر میانگین

۲۴ ماه

۴ ماه

۳ برابر میانگین

۳۰ ماه

۴ ماه

۴ برابر میانگین

۲۴ ماه

۵ ماه

۳ برابر میانیگن

۳۶ ماه

۵ ماه

۴ برابر میانگین

۳۰ ماه

۶ ماه

۳ برابر میانگین

۴۸ ماه

۶ ماه

۴ برابر میانگین

۴۲ ماه

۷ الی ۱۲ ماه

۳ برابر میانگین

۶۰ ماه

 

دریافت وام طرح کرامت چه ضمانتی می خواهد؟

طبق اعلام بانک رفاه کارگران، فرد متقاضی برای دریافت تسهیلات در طرح کرامت ۷ تا سقف ۱۰ میلیون تومان یک ضامن رسمی (کسر از حقوق) و دریافت تسهیلات تا سقف ۳۰ میلیون تومان دو ضامن رسمی (کسر از حقوق) باید به بانک معرفی کند. برای دریافت تسهیلات بیش از ۳۰ میلیون تا سقف 80 میلیون تومان، ارائه وثیقه ملکی از سوی متقاضی الزامی است. این درحالی است که رقم 60 درصد حقوق متقاضی نیز باید مبلغ اقساط ماهیانه تسهیلات را پوشش بدهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.