افزایش سقف تسهیلات مسکن جوانان تا ۲۱۳ میلیون تومان با دوره بازپرداخت ۲۰ ساله

0
افزایش سقف تسهیلات مسکن جوانان تا ۲۱۳ میلیون تومان با دوره بازپرداخت ۲۰ ساله

افزایش سقف تسهیلات مسکن جوانان تا ۲۱۳ میلیون تومان با دوره بازپرداخت ۲۰ ساله

ازاین‌پس با افتتاح حساب پس‌انداز مسکن جوانان می‌توانید تا سقف 213 میلیون تومان تسهیلات بگیرید. اگر به فکر مسکن آینده خود یا فرزندانتان، جزئیات حساب پس‌انداز جوانان را دنبال کنید.

سقف تسهیلات حساب پس‌انداز مسکن جوانان

طبق اعلام بانک مسکن، حداکثر تسهیلات مسکن برای حساب‌های پس‌انداز مسکن جوانان که در سال 97 افتتاح‌شده‌اند، در پایان سال پانزدهم برای شهر تهران 213 میلیون تومان، در شهرهای بزرگ (بالای 200 هزار نفر جمعیت) 177 میلیون تومان و در سایر شهرها (زیر 200 هزار نفر جمعیت) 142 میلیون تومان خواهد بود.
 
 

قرض الحسنه نوع حساب
۰ سود سپرده
حداکثر ۱۵ سال خواب سپرده
۹% سود تسهیلات
۲۱۳ میلیون تومان (تهران) حداکثر تسهیلات
۲۴۰ ماه بازپرداخت اقساط

 

رقم تسهیلات در سال پنجم و ششم

صاحبان حساب پس‌انداز مسکن جوانان می‌توانند در پایان سال‌های پنجم و ششم نیز اقدام به دریافت تسهیلات کنند. طبق اعلام جدید بانک مسکن صاحبان این حساب‌ها در شهر تهران می‌توانند در پایان سال پنجم، 91 میلیون تومان، در شهرهای بزرگ (بالای 200 هزار نفر جمعیت) 76 میلیون و در سایر شهرها (زیر 200 هزار نفر جمیعت)، 61 میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند. همچنین در پایان سال ششم و با توجه به موقعیت جغرافیایی، به ترتیب 100 میلیون (تهران)، 83 میلیون (شهرهای بزرگ) و 66 میلیون تومان (سایر شهرها) تسهیلات به دارندگان حساب پس‌انداز پرداخت می‌شود.

 

سال

تهران

شهرهای بزرگ

سایر شهرها

پنجم

۹۱ میلیون

۷۶ میلیون

۶۱ میلیون

ششم

۱۰۰ میلیون

۸۳ میلیون

۶۶ میلیون

پانزدهم

۲۱۳ میلیون

۱۷۷ میلیون

۱۴۲ میلیون

 

 

ضرایب لازم برای سقف تسهیلات

اگر صاحب حساب پس‌انداز مسکن جوانان بخواهد در پایان سال پنجم تا پانزدهم سقف تسهیلات را بگیرد باید سپرده‌گذاری خود را با مبالغی بیشتر آغاز کند. برای افتتاح کنندگان حساب در سال 97 ضرایب لازم برای استفاده از سقف تسهیلات در پایان سال پنجم 7.17 برابر حداقل واریزی ماهیانه در تهران، 5.98 برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهرهای بزرگ و 4.8 برابر حداقل واریزی ماهیانه برای سایر شهرها اعلام‌شده است.

به طور مثال چنانچه سپرده‌گذاری بخواهد در پایان سال پنجم از سقف تسهیلات در تهران که معادل 91 میلیون تومان است استفاده کند باید مبالغ جدول را با ضریب 7.17 برابر واریز کند که برای سال اول سپرده‌گذاری تقریباً معادل ماهی 272٫460 تومان است (272٫460=7/17×38٫000)

 

سود و اقساط تسهیلات مسکن جوانان

طبق اعلام بانک مسکن، نرخ سود تسهیلات با سپرده از محل حساب پس‌انداز مسکن جوانان 9 درصد تعیین‌شده است. ضمن اینکه بیشترین دوره بازپرداخت اقساط در شبکه بانکی برای این تسهیلات در نظر گرفته‌شده و دریافت‌کنندگان تسهیلات مسکن جوانان می‌توانند در بیشترین زمان ممکن اقساط خود را پرداخت کنند. سقف زمانی بازپرداخت اقساط تسهیلات مسکن جوانان، 20 سال تعیین‌شده است.

 

مزایای حساب پس‌انداز مسکن جوانان

یکی از مزایای حساب پس‌انداز مسکن جوانان این است که سپرده‌گذار می‌تواند واریزی‌های خودش طی 5 تا 15 سال را به‌صورت ماهیانه، سالیانه یا یک‌جا در زمان افتتاح حساب واریز کند. استفاده از تسهیلات مسکن جوانان برای خرید، احداث و تکمیل یک واحد مسکونی، جعاله و توام با حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم، اوراق گواهی حق تقدم به‌صورت انفرادی و زوجین از دیگر مزایای قابل‌توجه این حساب است. ضمن اینکه تسهیلات این حساب به خانه‌های بالای 20 سال ساخت نیز تعلق می‌گیرد.

 

حداقل مبلغ واریزی ماهیانه چقدر است؟

حداقل مبلغ واریزی ماهانه برای افتتاح کنندگان حساب پس‌انداز مسکن جوانان در سال جاری، 38 هزار تومان تعیین‌شده که هرسال 3 هزار تومان به این مبلغ اضافه می‌شود. به‌طور مثال فرد صاحب حساب پس‌انداز مسکن جوانان در سال دوم باید ماهیانه 41 هزار تومان و در سال سوم ماهیانه 44 هزار تومان پرداخت کند. دارنده حساب پس‌انداز مسکن جوانان در صورتی که حداقل پرداختی را انجام بدهد، می‌تواند حداقل تسهیلات صندوق را دریافت کند. سپرده‌گذارانی که پیش از صدور بخشنامه جدید افتتاح حساب کرده‌اند باید برای اطلاع از کسری حساب و تکمیل موجودی به شعبه افتتاح کننده حساب مراجعه کنند.

جزئیات بیشتر درباره حساب پس‌انداز مسکن جوانان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.