تمدید یک‌ماهه نرخ سود سپرده‌های افتتاح شده دهه ابتدایی شهریور ۹۶

0
تمدید یک‌ماهه نرخ سود سپرده‌های افتتاح شده دهه ابتدایی شهریور 96

تمدید یک‌ماهه نرخ سود سپرده‌های افتتاح شده دهه ابتدایی شهریور 96

طبق اعلام بانک مرکزی حساب های سپرده ای که موعد سر رسید آن ها ۲ تا ۱۱ شهریور ماه خواهد بود، به مدت یکماه و با همان شرایط افتتاح در سال ۹۶ تمدید خواهد شد.

قراردادهای سپرده سرمایه‌گذاری که در فاصله زمانی 2 تا 11 شهریور 1396 افتتاح‌شده، در صورت درخواست سپرده‌گذاران به مدت یک ماه قابل تمدید است و بدیهی است که پس از اعلام سیاست‌های جدید، مراتب به نحو مقتضی به اطلاع عموم خواهد رسید.

در شهریورماه سال گذشته سیاست‌های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در خصوص نرخ سود سپرده‌های بانکی طبق بخشنامه شماره 96/173793 مورخ 5 شهریور 1396 به شبکه بانکی کشور ابلاغ شد.

با توجه به نزدیک شدن به سررسید قراردادهای سپرده‌گذاری منعقده در بازه زمانی 2 الی 11 شهریور 1396 در شبکه بانکی کشور و همچنین امعان نظر به تدابیر و برنامه‌های جدید بانک مرکزی که باهدف ایجاد ثبات در بازارهای مختلف از طریق بعضی سیاست‌های مؤثر و کارآمد پولی و ارزی موردنظر است، اعلام می‌دارد بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیر بانکی، بنا به درخواست سپرده‌گذاران خود می‌توانند قراردادهای سپرده‌گذاری که در بازه زمانی یادشده منعقدشده‌اند را به مدت یک ماه با همان شرایط قرارداد اولیه تمدید کنند.

بدیهی است همگام باسیاست‌های ارزی اعلام‌شده، برنامه‌ها و تدابیر جدید بانک مرکزی، مبتنی بر روش‌ها و ابزارهای نوین نظارتی به شبکه بانکی کشور اعلام و به مورداجرا گذاشته می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.