جزئیات کامل پرداخت ارز مسافرتی جدید در بانک ملی

0
جزئیات کامل پرداخت ارز مسافرتی جدید در بانک ملی

جزئیات کامل پرداخت ارز مسافرتی جدید در بانک ملی

اگر قصد مسافرت خارجی دارید می‌توانید با مراجعه به شعب منتخب بانک ملی، تا سقف 1000 یورو ارز مسافرتی دریافت کنید.

پرداخت ارز مسافرتی فقط با یورو

بر اساس سیاست‌های جدید بانک مرکزی، فروش مجدد ارز مسافرتی از امروز آغاز شد. در حال حاضر فقط شعب منتخب بانک ملی اقدام به فروش ارز مسافرتی می‌کنند و سایر بانک‌ها برنامه‌ای برای پرداخت ارز مسافرتی ندارند. طبق اعلام بانک ملی ارز مسافرتی فقط به‌صورت یورو پرداخت می‌شود و فعلاً تصمیمی برای پرداخت ارز مسافرتی به‌صورت دلار گرفته نشده است.
 

قیمت ارز مسافرتی جدید

طبق اعلام بانک ملی، ارزی که از امروز به مسافران واجد شرایط تعلق می‌گیرد، هم قیمت با ارزی است که در صرافی‌ها به مسافران فروخته می‌شود. بانک ملی ارز مسافرتی یورو را 14500 تومان نرخ‌گذاری کرده است و اعلام‌شده که قیمت فروش بر اساس نوسانات بازار ارز بصورت روزانه مشخص و تا 15 هزار تومان متغیر خواهد بود.
 

 

میزان ارز مسافرتی چقدر است؟

میزان سهمیه ارز مسافرتی جدید نسبت به گذشته تغییری پیدا نکرده است و مسافران با توجه به کشور مقصد می‌توانند تا سقف 1000 یورو ارز مسافرتی دریافت کنند. طبق قوانین ارز مسافری، مسافران هوایی که به کشورهایی چون ارمنستان، آذربایجان، بلاروس، استونی، لتونی، لیتوانی، گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، روسیه، تاجیکستان، ترکمنستان، اوکراین، ازبکستان، ترکیه، افغانستان، بحرین، قطر، کویت، پاکستان، عمان، امارات متحده عربی و قبرس سفر می‌کنند 500 یورو و مسافران سایر کشورها 1000 یورو دریافت خواهند کرد.
 

شرایط دریافت ارز مسافرتی

طبق اعلام بانک ملی در دور جدید پرداخت ارز مسافرتی نیز فقط یک‌بار در سال می‌توانند ارز سهمیه‌ای دریافت کنند. همچنین شرایط دریافت ارز مسافرتی نیز تغییری نکرده و مسافران واجد شرایط می‌توانند برای دریافت ارز به شعب منتخب این بانک مراجعه و با تحویل مدارکی چون پاسپورت، ویزا و بلیت برای دریافت ارز سهمیه‌ای خود اقدام کنند.
 

از کدام شعب بانک ملی ارز مسافرتی بگیریم؟

بر اساس اعلام بانک ملی در حال حاضر پرداخت ارز مسافرتی از طریق ۸ شعبه منتخب این بانک انجام می‌شود که ظرف روزهای آتی بر تعداد این شعبات افزایش خواهد یافت. مسافران واجد شرایط برای دریافت ارز مسافرتی می‌توانند به یکی از شعب میرداماد، اسکان، مرکزی، بازار، امام حسین (ع)، هفتم تیر، استاد معین و کاشف مراجعه کنند.
 

مرکزی   تهران خیابان فردوسی جنوبی – پ ۱۳۸ ۶۰۹۹۳۳۵۰ – ۶۶۷۳۲۴۲۴
بازار   تهران   ۳۳۱۱۰۲۲۰
میرداماد   تهران بعد از بانک مرکزی پلاک ۱۹۱ ۲۳۵۸۳۱۰۱
میدان امام حسین (ع) اداره امور شعب شرق تهران تهران ضلع شمالی میدان امام حسین ع ۷۷۵۰۹۲۹۷
اسکان   تهران خ ولیعصر- نبش خ میرداماد- ساختمان اسکان- طبقه همکف پ ۱۳۵۵ ۸۲۱۲۲۳۵۰
میدان هفتم تیر اداره امور شعب مرکزی تهران تهران روبروی خیابان کریم خان زند نبش کوچه صارم ۸۸۸۴۱۲۳۷
میدان استادمعین اداره امور شعب غرب تهران تهران   ۶۶۰۲۵۱۷۱
کاشف اداره امور شعب شمال تهران تهران   ۲۲۲۳۲۰۶۱

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.