کد خبر : 16124
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۲:۰۲
222 بازدید

بدون نیاز به دسته‌ چک از حساب جاری خود برداشت کنید

بدون نیاز به دسته‌ چک از حساب جاری خود برداشت کنید

بدون نیاز به دسته‌ چک از حساب جاری خود برداشت کنید بدون نیاز به دسته‌ چک از حساب جاری خود برداشت کنید ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ۰ stars – based on 0 reviews طبق مجوز جدید بانک مرکزی اگر بدون همراه داشتن دسته‌چک نیاز به برداشت از حساب داشتید، می‌توانید از طریق حواله‌های بانکی از حساب

بدون نیاز به دسته‌ چک از حساب جاری خود برداشت کنید

بدون نیاز به دسته‌ چک از حساب جاری خود برداشت کنید

طبق مجوز جدید بانک مرکزی اگر بدون همراه داشتن دسته‌چک نیاز به برداشت از حساب داشتید، می‌توانید از طریق حواله‌های بانکی از حساب خود برداشت کنید.

برداشت از حساب حقیقی با ساتنا و پایا

با مجوز بانک مرکزی، امکان برداشت از حساب‌جاری اشخاص حقیقی بدون نیاز به دسته‌چک امکان‌پذیر شد. بر اساس ابلاغ بانک مرکزی، اشخاص حقیقی ازاین‌پس می‌توانند در صورت همراه نداشتن دسته‌چک، عملیات برداشت از حساب‌جاری را از طریق حواله‌های ساتنا یا پایا انجام دهند.
 

رفع ابهامات برداشت از حساب‌جاری

در بخشنامه سال گذشته حساب‌جاری مصوب شورای پول و اعتبار، هرگونه برداشت از حساب به‌غیراز چک منوط به تائید و تصویب بانک مرکزی بود که ابهاماتی را برای برخی بانک‌ها به دنبال داشت که به همین دلیل بانک مرکزی موضوع برداشت از حساب‌جاری اشخاص حقیقی بدون ارائه دسته‌چک را به کمیسیون پولی و بانکی ارجاع داد و بر اساس مصوبه این کمیسیون، مجوز برداشت از حساب‌جاری اشخاص حقیقی از طریق حواله ساتنا و پایا صادر شد. البته اشخاص حقیقی باید برای انجام این فرآیند به شعبی مراجعه کنند که در آن حساب‌جاری دارند.
 

متن بخش‌نامه‌ اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی که به شبکه بانکی ابلاغ‌شده است:
احتراماً با اشاره به بند ۲ نامه شماره ۹۴٫۲۸۸۹۰۹ مورخ ۹ دی‌ماه سال 94 و پیرو ابهام به وجود آمده برای برخی از بانک‌ها مبنی بر تعمیم فرم جدید ساتنا برای برداشت از حساب‌جاری بدون صدور چک توسط صاحب حساب، بدین‌وسیله مصوبه کمیسیون محترم پولی و بانکی به شرح زیر به واحدهای ذی‌ربط ارسال می‌شود. فرم حواله الکترونیکی ساتنا و پایا به‌شرط حضور و احراز هویت کامل صاحب حساب، به‌عنوان مجوز برداشت از حساب‌های جاری صرفاً اشخاص حقیقی، بدون الزام صاحب سپرده به ارائه چک در نظر گرفته می‌شود.
 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

بیمه ایران تبلیغات در تکاپونیوز تبلیغات در تکاپونیوز تبلیغات در تکاپونیوز تبلیغات در تکاپونیوز تبلیغات در تکاپونیوز