افزایش قیمت خودرو اقدامی خودسرانه از سوی خودروسازان است

0

سرویس بازار –

ولی‌داداشی سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، با اشاره به افزایش قیمت ۴ تا ۸ میلیونی خودروها، گفت: افزایش قیمت از سوی خودروسازان خودسرانه صورت گرفته و خودروسازان حق چنین کاری را ندارند.

به گزارش تکاپونیوز، وی با بیان اینکه وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز اجازه چنین اقدامی را ندارد، افزود: هرگونه قیمت‌گذاری و افزایش قیمت خودروها باید از سوی شورای رقابت صورت گیرد. حال سوالی که پیش می‌آید این است که افزایش قیمت خودروها با موافقت و از سوی این شورا صورت گرفته یا خیر؟ که این موضوع باید بررسی شود.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس اضافه کرد: اگر قرار است ۱۰ الی ۱۲ درصد به قیمت یک خودرو اضافه شود، خودروسازها نیز باید به همین میزان کیفیت خودروها را افزایش دهند.

داداشی با تاکید بر اینکه متاسفانه کیفیت خودروها همان کیفیت گذشته است و ارتقا نیافته ادامه داد: وضعیت اقتصادی جامعه چندان مناسب نیست، طبقه متوسط و اقشار پایین جامعه نیز بیشتر از خودروهای داخلی استفاده می‌کنند. این افزایش قیمت قطعا این اقشار را تحت فشار قرار می‌دهد؛ بنابراین نباید این افزایش قیمت صورت می‌گرفت.

نماینده مردم آستارا در مجلس با تاکید بر اینکه هرگونه افزایش قیمت در خودرو باید براساس افزایش سطح امنیت و کیفیت آنها باشد، اظهار داشت: اگر مسئولان احساس می‌کنند که با شرایط فعلی تولید، خودروسازان ضرر می‌کنند و نیاز به مساعدت دارند، دولت باید فکری به حال شرایط تولید کند نه اینکه از جیب مردم ضرر خودروسازان را جبران کند.

 

منبع: تسنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.