آغاز بازپرداخت سپرده‌های موسسات مالی از فردا

0

بانک اطلاعات سری‌های زمانی اقتصادی تا سال ۱۳۹۵ به‌هنگام شد

سرویس بانک و بیمه –

محمدعلی کریمی گفت:­ از آخرین مراحل ساماندهی موسسات غیرمجاز به عنوان یکی از ماموریت‌های اصلی بانک مرکزی در طول فعالیت دولت‌های یازدهم و دوازدهم، بازپرداخت سپرده سپرده‌گذاری تا سقف یک میلیارد تومان است.

به گزارش تکاپونیوز،کریمی ادامه داد: تاکنون سپرده‌گذاران موسسات افضل توس، وحدت (آرمان) و سپرده‌گذاران تشکیلات البرز ایرانیان، سپرده خود را تا مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان، سپرده گذاران مؤسسه فرشتگان تا ۲۰۰ میلیون تومان و سپرده‌گذاران تعاونی غیرمجاز ثامن الحجج تا ۳۰۰ میلیون تومان دریافت کرده بودند.

کریمی اضافه کرد: با این کار بیش از ۹۸ درصد از سپرده گذاران تسویه حساب شدند و ۲ درصد باقیمانده در تصمیم اخیر تا مبلغ یک میلیارد تومان می توانند تسویه و دریافت کنند و آن هایی که بیش از یک میلیارد تومان سپرده داشتند هم می توانند تا مبلغ یک میلیارد تومان را دریافت کنند.

وی گفت: بانک عامل بازپرداخت سپرده‌های تعاونی ثامن الحجج، بانک پارسیان؛ تعاونی فرشتگان مؤسسه کاسپین و مؤسسه وحدت یا آرمان، مؤسسه اعتباری ملل؛ افضل توس، بانک آینده و تشکیلات البرز ایرانیان بانک تجارت است.

سخنگوی بانک مرکزی افزود: سپرده گذاران از روز دوشنبه می‌توانند بر اساس مواردی که در سایت این بانک‌ها و احتمالا بانک مرکزی درج می‌شود مراجعه کنند.

کریمی اضافه کرد: سپرده‌گذارانی که ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان سپرده دارند از تاریخ ۲۱ تا ۲۴ خرداد؛ بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان از ۲۹ خرداد تا ۲ تیر ؛ بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان در ۶ تیر ؛ ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان در ۱۰ تیر؛ ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان در ۱۳ تیر ؛ ۷۰۰ تا ۹۰۰ میلیون تومان در ۱۹ تیر ؛ ۹۰۰ تا یک میلیارد تومان در ۲۴ تیر و بیش از یک میلیارد تومان در ۲۷ و ۲۸ تیر می‌توانند به شعبه های مربوط مراجعه کنند.

وی گفت: سپرده‌گذاران باید مدارک خود را ارائه کنند و اسناد مربوط احراز شود و در مدت یک هفته بررسی و سپس پول به حساب آن‌ها پرداخت می‌شود.

کریمی افزود: سه میلیون و ۲۶۲ هزار نفر­ گرفتار این موسسات بودند که ۹۸ درصد از آن‌ها قبلا تسویه شده‌اند و حدود ۲۹ هزار و ۵۰۰ نفر باقی ماندند که با این اقدام ۲۸ هزار و ۱۰۰ نفر تعیین تکلیف می‌شوند.

وی ادامه داد: کمتر از ۱۴۰۰ نفر باقی می‌مانند که بیش از یک میلیارد تومان در موسسات حساب دارند که آن‌ها هم تا یک میلیارد تومان را دریافت می‌کنند.

سخنگوی بانک مرکزی گفت: اگر مشکلی بود مردم می‌توانند با شماره تلفن ۲۹۹۵۴۸۵۵ واحد ارتباطات مردمی بانک مرکزی تماس بگیرند.

کریمی اضافه کرد: بر اساس مصوبه سران سه قوه و با تدبیر و اذن مقام معظم رهبری تصمیم بر این شد که قوه قضائیه با دقت، قاطعیت و سرعت به پرونده مدیران و سهامداران عمده متخلف این تعاونی‌ها رسیدگی کند؛ در عین حال درباره پوزها یا پایانه‌های فروش هر مرکز فروش که به این دستگاه‌ها نیاز داشته باشند باید به بانک عامل یا یکی از شرکت‌های پرداخت مراجعه کنند، اگر دستگاهی بدون تائیدیه‌های شبکه بانکی عرضه شود به شبکه بانکی وصل نخواهد بود و هرکسی­ آن را بخرد، ­دچار مشکل خواهد شد.

 

منبع: تکاپونیوز

 

منبع:صداوسیما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.