سهم ۳ درصد گردشگری در اقتصاد ایران

0

سرویس کسب‌وکار –

اکبر ترکان در مراسم اختتامیه، نمایشگاه و معرفی نفرات برتر مسابقه بین‌المللی طراحی مجتمع بین راهی با بیان این‌که دولت می‌خواهد اقتصاد کشور را با تکیه بر گردشگری تقویت کند، اظهار کرد: سهم گردشگری از اقتصاد ایران ۲ تا ۳ درصد برآورد می‌شود و اگر می‌خواهیم این بخش را گسترش دهیم لازمه آن سرمایه‌گذاری‌های کلان است.

به گزارش تکاپونیوز، وی با بیان این‌که برای دو برابر شدن سهم گردشگری از اقتصاد باید به همین میزان زیرساخت‌های گردشگری را افزایش دهیم، افزود: کشورهایی مانند ترکیه، امارات، و ایتالیا و اسپانیا در جنوب قاره اروپا به این دلیل رتبه‌های خوبی در گردشگری دارند که سرمایه‌گذاری‌های کلانی در این بخش انجام داده‌اند.

وی تاکید کرد: ظرفیت‌های بالای گردشگری در کشور وجود دارد که باید از آنها استفاده کنیم، بی‌شک بدون سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها سهم گردشگری ایران افزایش نمی‌یابد.

مشاور رئیس‌جمهوری بیان کرد: باید بتوانیم در ۱۰۰ نقطه جغرافیایی ایران جاهایی مثل سرزمین ایرانیان (منطقه ویژه اقتصادی زرندیه) ایجاد کنیم تا زمینه اشتغال، رونق اقتصادی و تعامل با سایر کشورها را فراهم آوریم.

در این مراسم مشاور سابق وزیر راه و شهرسازی نیز با تاکید بر اهمیت ساخت مجتمع‌های بین راهی برای تامین نیاز کاربران جاده گفت: مجتمع‌های بین راهی علاه بر امنیت، سوخت،‌تعمیرات و… مردم را تامین می‌کند.

داوود کشاورزیان با بیان این‌که در حال حاضر حدود ۶۰۰ مجتمع فعال بین راهی در کشور داریم، افزود: به همین تعداد نیز مجتمع بین راهی در حال ساخت است.

وی تصریح کرد: حدود ۶۰۰ مجتمع بین راهی برای جاده‌های کشور کمبود داریم.

 

منبع: تسنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.