بخش خصوصی از فرصت‌های گردشگری دریایی استفاده کند

0

محمد+راستاد+تکاپونیوز

سرویس کسب‌وکار –

محمد راستاد معاون وزیر راه وشهرسازی درباره راهبرد این سازمان در حوزه گردشگری دریایی در ایام تابستان، اظهار کرد: همانگونه که در ایام نوروز توانستیم در نقطه تمرکز گردشگری دریایی کشور؛ یعنی استان هرمزگان امکانات جدیدی را ایجاد کنیم، به دنبال این هستیم تدارک لازم جهت فرآهم کردن شرایط ایمن و آسوده برای گردشگران دریایی در سواحل شمالی کشور دیده شود و تجربه خوب نوروز در سواحل جنوبی را این بار در فصل تابستان و در نقاط پر تردد سواحل شمالی کشور نیز رقم بزنیم.

به گزارش تکاپونیوز، وی با تاکید بر اینکه در ایام تابستان تمرکز گردشگری دریایی بر سواحل شمالی کشور است، خاطرنشان کرد: به طور خاص در حال شناسایی نقاطی در بندر انزلی هستیم تا بتوانیم فضاهای مناسب تری جهت پهلوگیری و تردد شناورهای تفریحی ایجاد کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: همچنین در بندر چمخاله به عنوان یک بندر بزرگ گردشگری و چندمنظوره در حال برگزاری مناقصه در قالب قرارداد مطالعه و اجرا هستیم.

راستاد با اشاره به اینکه مذاکراتی برای ایجاد ماریناها و بسته‌های گردشگری دریایی در سواحل شمالی با بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفته است، اظهار کرد: وام درنظر گرفته شده در حوزه گردشگری دریایی تنها مربوط به به تامین شناور گردشگری دریایی نیست بلکه سایر زیرساخت ها و امکانات مورد نیاز گردشگری دریایی را نیز در بر می گیرد.

وی ادامه داد: رویکردمان این است که در سواحل شمالی کشور به گونه‌ای عمل کنیم که تنها تفریح هموطنان عزیزمان قدم زدن در کنار ساحل و یا شنا کردن نباشد و از امکانات متنوع گردشگری برخوردار شوند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر اینکه مشوق‌ها، شرایط مورد نیاز و امکانات توسط سازمان بنادر و دریانوردی به منظور حضور بخش خصوصی در زمینه گردشگری دریایی مدنظر قرار گرفته است، گفت: انتظار داریم بخش خصوصی از فرصتی که توسط سازمان بنادر و دریانوردی فرآهم شده است و نیز از امکانات و وام ارائه شده به نحو مطلوب استفاده کند و با ورود به مقوله گردشگری دریایی سرمایه‌گذاری لازم را انجام دهد تا بتوانیم به هدف ترسیم شده دست یابیم و از گردشگری متنوع دریایی برخوردار شویم.

راستاد با بیان اینکه در سواحل جنوبی کشور نیز برنامه های سازمان بنادر و دریانوردی رو به توسعه و پیشرفت است، خاطر نشان کرد: برنامه ای توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مدنظر قرار گرفته است تا تعطیلات زمستانی هم طراحی شود که امیدوار هستیم این موضوع به نتیجه برسد و گردشگری دریایی صرفا به تعطیلات نوروز محدود نشود و علاوه بر نوروز در برهه زمانی دیگری نیز شاهد ورود خیل عظیم گردشگران دریایی به سواحل جنوبی کشور باشیم.

 

منبع: تکاپونیوز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.